Portfolyo
Scroll down to discover
Search
Categories

My Blog

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Maecenas in pulvinar neque. Nulla finibus lobortis pulvinar.

Firmanızın Reklamını Facebook’da Yapın

Mayıs 2, 2016Category : Blog

Firmanızın Reklamını Facebook’da Yapın

Facebook , dünyanın en büyük ve en popüler sosyal ağı olmakla birlikte kullanıcı yoğunluğu giderek artan bir alandır. Türkiye ve Dünya çapında 400 milyon kullanıcıya sahip olan bu alanda sadece bir reklam ile kayıtlı milyonlarca facebook kullanıcısına erişebilirsiniz.

Siz de hemen sosyal ağda medya reklam verin ve işletmenize dönüşüm sağlayacak bu olanağı keşfedin.
Facebook Reklam Ajansı Türkiye Sosyal Ağ uzmanlarını ücretsiz destek için Hemen Arayın, Facebook Reklam Kuponu Kazanın.

Tüketici tarafından takip edilemeyen bütçe yönetimi, herkes tarafından farklı algılamaya açık kontör tanımlaması bulunmaz, tüm harcamalarınızı TL üzerinden kontrol edersiniz.Facebook reklam formatı 110×80 piksel boyutunda resim, 25 karakter başlık ve 135 karakter açıklama metni olarak size uygun facebook profil sayfalarında yayınlanmaktadır.

Facebook reklamı ile istediğiniz profil sahiplerine demografik hedefleme yapabilirsiniz;

Hedef Müşterilerinize Ulaşın
800 milyondan fazla olası müşteriyle iletişime geçin
Hedef kitlenizi yere, yaşa ve ilgi alanlarına göre seçin
Basit görsel ve metin tabanlı reklamlar deneyin ve işe yarayanı kullanın

İlişkilerinizi Derinleştirin
Facebook Sayfasınızı veya internet sitenizi tanıtın
Reklamınızın etkisini artırmak için “Beğen” düğmemizi kullanın
İşinize ilişkin bir topluluk oluşturun

Bütçenizi Kontrol Edin
Uygun bulduğunuz günlük bütçeyi belirleyin
Günlük bütçenizi istediğiniz zaman ayarlayın
Sadece insanlar reklamınıza tıkladığında (CPC) veya reklamınızı gördüğünde (CPM) ödemeyi seçin

Ülke veya Şehir
Yaş
Cinsiyet
Anahtar Kelime
Eğitim Düzeyi
Çalıştığı İşyeri
İlişki Durumu
İlgilendiği Cinsiyet
Bildiği Diller
Facebook reklam bir içerik reklamdır

Facebook Arama Reklamları :
Facebook arama çubuğunda (sonuçlarında) hedeflediğiniz kelimelerde reklamlarınızı gösterebiliriz. Örneğin facebook reklam reklamfoni¨ kelimesiyle arama yapan kullanıcıların ¨Facebook¨nın reklamlarını görmesi gibi, sizde hem sektörünüzle alakalı hemde rakiplerinizle ilgili kelimeleri hedefleyebilirsiniz.
Facebook arama motorunu kullanarak, oyun, uygulama, sayfa veya marka araması yapan kullanıcıların karşısına aranan kelimenin sonuçlarında sponsorlu adı altında sizin Facebook sayfanızın reklamını kullanıcılara gösterebilrsiniz. Ücretlendirme ve detaylı bilgi için bize hemen ulaşın.

Facebook Reklam Fiyatları :
Facebook reklam modellerinin ilki olan ve genel olarak bilinen reklam modeli olan sponsorlu ads ler de reklamlarınızı 150TL gibi bir bütçe ile başlatabilirsiniz. Facebook.com da sağ alanda yer alan bu reklam bölümlerinde çıkmak için bir adet reklam başlığı, reklam gövde metni ve bir adet ürün yada hizmet görselinizin olması yeterlidir.

Facebook sponsorlu reklam alanlarında kullanıcı hedeflemesi yapabilmekteyiz bu hedefleme sayesinde reklamlarınızın gösterileceği hedef kitleyi, kullanıcıları belirleyebiliyorsunuz.Örneğin, bayanlar için ürün satışı yapan bir e-ticaret sitesi olduğunu varsayalım ve mevcut müşteri datanıza baktığınız zaman sitenizden alışveriş yapan kullanıcılar genelde 22 ile 36 yaşında bayanlar olduğunu ve sadece ürünlerinizi İstanbul, Ankara ve Antalya illerine kargoladığınızı düşünelim.

Facebook da reklam vermek için belirlediğimiz hedef kitlemizi seçerek, yaş aralığı (22-36), cinsiyeti (kadın), şehir (ankara, istanbul, antalya) ve dahada istenirse okulu ilgi alanı gibi bir çok kriterleri seçerek reklamlarımızı sadece o kullanıcılara hedef kitlemize uyan profillerde sağ alanda reklamlarımızı gösterecektir

Facebook Reklam Fiyatları :
Facebook reklamları tıklama başı ödeme veya gösterim başı ödeme teklif yöntemi ile çalışır.. Sizin tarafınızdan belirlenecek günlük bütçeniz ile reklam verebilirsiniz. Örneğin günlük 10 tl veya 1000tl gibi. Reklamlarınızı kullanıcılar gördüğü zaman değil facebook reklamlarınıza tıklayarak web sitenize bağlandığı zaman tıklama başı ücret ödersiniz.

Tıklama başı maliyeti siz belirlersiniz ve örneğin 0.05 TL ye reklam gösterimi yapmak için planlayabilirsiniz. Vereceğiniz TBM teklifleri sadece reklamlarınızın ne kadar çok gösterileceğini belirler. Rakiplerinizden birisi 0,30TL vermişken siz sadece 0.05TL TBM teklifi verirseniz, Facebook reklam açık arttırmasında rakip reklamlarınız sizin reklamlarınızdan daha çok gösterim alacak ve daha çok kullanıcıya erişecektir. İşte bu nokta da hesap optimizasyonu yapmak için ekibimiz sizin yerinize hesaplarınızı yönetir..

Facebook Exchange Reklam :
Çerez izleme teknolojisi kullanılarak yapılabilen bu reklam modeli, Web sitenizi her hangi bir yolla daha önce ziyaret eden kullanıcıları Facebook‘ta tekrar yakalar ve sizin reklamlarınızı göstermeye başlar.
Örneğin, bir kullanıcı web sitenizi ziyaret eder ve sitenizde ki bir ürünü, Markayı inceler ve daha sonra bir sebepten dolayı web sitenizden ürünü Satın Almadan ayrılır.

İşte bu nokta da Facebook Exchange reklam modeli devreye girer ve ziyaretçinin daha önce inceledği aynı ürünü,markayı Facebook reklamlarında gösterir ve Satın almaya teşvik eder! Marka bilinirliği ve doğrudan satış için güçlü ve çok az ajansda yetkinliği bulunan bir özelliktir.İşte bu nokta da Facebook Exchange reklam modeli devreye girer ve ziyaretçinin daha önce inceledği aynı ürünü,markayı Facebook reklamlarında gösterir ve Satın almaya teşvik eder! Marka bilinirliği ve doğrudan satış için güçlü ve çok az ajansda yetkinliği bulunan bir özelliktir

Facebook Mobil Reklam :
Reklam verenler artık Facebook sponsorlu gönderiler ve Mobil Uygulaması olanlar için Facebook Mobil Reklam hedeflemesini yeteneği ile Facebook mobilplatformu kullanan kullanıcılara odaklanabilirsiniz.

Önemli Özellikleri Facebook Reklamlarınız için mobil cihaz kullanıcılarına gönderilerinizin reklamını ayrıca hedefleyebilirsiniz iPhone veya Android App Store da yer alan uygulamalarınıza kullanıcıları doğrudan gönderebilirsiniz mobil uygulamalarınızın Tanıtımını yaparak indirme sayısını arttırın Mobil cihazlar günün ofis veya pc dışında kalan tüm zamanlarında kullanılan en büyük platformdur

Arşivler

Kategoriler

01. About Author

admin

Find on :

    02. Latest Posts

    04. Categories