Portfolyo

Afiş Tasarımı

Scroll down to discover

Afiş Tasarımları Zihinde Kalıcı Olmalıdır

Afiş tasarımları firma ve ürünlerinin tanıtımının önemli öğelerindendir. Afiş tasarımlarında temel amaçlardan biri dikkat çekerek maksimum sayıda kitleye ulaşmaktır. Burada dikkat çekicilik terimi acayiplik anlamında anlaşılmamalıdır.

Afiş tasarımlarında dikkat edilmesi gereken bir kısım unsurlar bulunmaktadır. Öncelikle afiş tasarımlarında süslü yazılar yerine okunaklı yazı karakterleri kullanılmalıdır. Tasarım sürecinde afişlerin vereceği mesajın anlaşılabilir olmasına da dikkat edilmelidir. Afişler ilk göz temasının sonra 3-4 saniyelik bir algı sürecine sahiptirler. Bu nedenle başlık, alt başlık, slogan gibi dataların arasında hiyerarşik bir uyum kurulmalıdır. Kelimelerin iyi seçilerek azaltılması gerekmektedir. Zira 10 kelimenin üzerindeki mesajlarda zihinde algı dışlanması olabilmektedir. Ayrıca mekân seçimi de afişler için önemli bir faktördür. Mekâna göre iç ve dış olarak ayrılan afişlerin bulunacakları yerler afişi gölgelememeli aksine afişi ön plana çıkarıcı olmalıdır.

Afiş tasarımlarında temel hedeflere ulaşmak için profesyonel bir ekip gerekmektedir. Firmalar için temel hedef işi ucuza yaptırmak yerine en iyisini hazırlatmak olmalıdır.

Zarif Balcı Creative Artwork 2012 yılından beri firma ve kurumlara afiş tasarım hizmeti vermektedir. Firma kimliğinize önem veriyor ve işinin uzmanı bir ekiple çalışmak istiyorsanız lütfen bizi arayınız.