Portfolyo

Outdoor İlan Tasarımı

Scroll down to discover

İlan Tasarımında Okunabilirlik Önemlidir

İlanlar genellikle nüfus yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerde dağıtılan önemli bir reklam aracıdır. Bir firma ya da ürünün tanıtımını yapmak, eleman aramak, kampanyalar hakkında bilgi vermek gibi amaçlarla ilan tasarımı istemektedirler. Basılı reklam araçları içinde en uygunlarından biri olması sebebi ile tercih edilmektedir.

İlan tasarımı çok kolay gibi görünse de aslında kurumsal kimliğin bir parçasıdır. Baştan savma ve ucuz iş gibi görünen ilan tasarımları beklenen geri dönüşü vermeyeceği gibi müşteri sayısının azalmasına bile sebep olabilmektedir.

Kurumsal kimliğe uygun olması gerek ilan tasarımlarında kullanılacak alan sınırlı olduğundan dikkatli ve özenli tasarım aşaması gerekmektedir. Çok yazı ile doldurulan bir ilan insanların bu ilanları okumamasına ve ya okuyamamasına sebep olabilir. Ayrıca ilan tasarımlarında okunabilirliğe çok dikkat edilmeli ve yazı karakterleri özenle seçilmelidir. Tasarımlarda sıradanlıktan uzak durulmalı ve modern tasarım örnekleri kullanılmalıdır.

Zarif Balcı Creative Artwork 2012 yılından beri ilan tasarımları konusunda hizmet vermekte olup profesyonel kadrosu ile sektörünün önde gelen kuruluşlarından biri konumundadır.